Ucuz Kartvizit

online matbaa

Ucuz kartvizit nedir? Ucuz yollu kartvizit olur mu? Ucuz kartvizit nasıl satın alabilirim? . Kartvizitler iş dünyasında kendimizi tanıtabileceğimiz önemli ve vazgeçilmez olan bir baskı ürünüdür. Birçok kişi kendi işini kurmadan önce ilk olarak kartvizitlerini bastırmaktadırlar. Küçük büyük fark etmeksizin birçok firma veya kişi tarafından kullanılan baskı ürününü uygun fiyatlı olarak arayışa geçmemiz her üründe normal olduğu gibi kartvizitte de normaldir.

En ucuz kartvizit nasıl bulunur ve baskısı yapılır? Bu sorunun cevabını bulabilmek için ucuz ve kaliteli kartvizit vaadi sunan firma ve web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Ancak eğer süreci bu yoldan yürütürseniz hem zaman kaybedeceksiniz hem de elinize ulaşan kartvizitlerden memnun kalmayacaksınız. Uygun fiyatlı ve kaliteli kartvizitler bulmak çok zahmetli ve büyük bir iştir. Bu durum büyük şehirlerde yaşayanlar için daha etkilidir.

İstanbul için en ucuz kartvizit seçeneklerini bulabileceğiniz bir şehir diyebiliriz. Ankara ise İstanbul’dan hemen sonra gelmektedir. Ancak bu söylediklerimiz online matbaa çıkmadan önceydi, online matbaa günümüzde hızla yayılmaya başladığından dolayı artık her şehir en ucuz kartvizit seçeneklerini içerisinde barındırmaktadır.

Gün geçmiyor ki, yeni sorularla karşılaşmayalım. Her ne kadar inkar etsek de, kaliteli ürün seçerken her zaman birinci kriterimiz ücret oluyor. Ucuzdan pahalıya doğru sıralamayı, dandik kaliteli olarak görüyoruz. Eh öyle de haksız mıyız? Çok da haksız değilsiniz. Fakat biraz felsefe yaparsak, bu dahil bütün genellemeler yanlıştır. Tekstil, teknoloji, turizm, otomotiv gibi temel taş olan sektörlerde bile her zaman doğru olmayan bu yaklaşım, matbaa sektöründe neredeyse tersine dönüyor diyebiliriz. İnovasyona fazlasıyla açık olan bu sektörde, fiyatın şekillenmesini bir çok faktör etkiliyor. Kullanılan makine, kullanılan toner, parkur, kağıt kalitesi, ebatı ve bunun gibi uzayıp giden bir sıralama yapabiliriz. Fiyat karşılaştırması yaparak, kalite yorumu yapamayız. Fakat genel bir kanı olarak şunu söyleyebiliriz ki, güçlü firmalar daha ucuz fiyatlarla çalışırlar

Adet olarak sınırı olmayan kartvizitler için, adet yükseldikçe fiyatın düşmesi kaçınılmazdır. Özellikle 100-1000 adet arasındaki fiyat farkı, sektörle yeni tanışmış ya da çok fazla işi olmayan kişiler için bazen saçma gelebiliyor. Kısa bir örnek vermek gerekirse, 100 adet kartvizit 30TL, 250 adet 45TL iken 1000 adet için 65TL fiyatlandırması oluyor. Şimdi ise gelelim kartvizit türlerine ve özelliklerine..

ACİL KARTVİZİT

Dijital şekilde basılan acil kartvizitleriniz aynı gün baskıdan çıkar ve kargoya verilir. Kartvizitinizi ister selefonlu ister selefonsuz olarak seçebilirsiniz. Genelde 500 adete kadar tercih edilen acil kartvizit, süreyi daha çok önemseyen müşterilerimiz tarafından 1000 2000 adet gibi rakamlarda da tercih edilmektedir. 250gr*350gr kağıda tek yön baskısı yapılan, acil kartvizitlerimizin çift yönü maliyeti dolayısıyla pek tercih edilmemektedir.

TEK YÖNLÜ STANDART KARTVİZİT

Üretim süresi ortalama 3 iş günü süren tek yönlü standart kartvizit, adet bazlı bakıldığı zaman en ucuz kartvizit olarak karşımıza çıkmaktadır. 250gr*350gr kağıda basılmaktadır. Kaliteli fakat tek yön olması sebebiyle çift yön kartvizit kadar tercih edilmemektedir.

ÇİFT YÖNLÜ STANDART KARTVİZİT

Üretim süresi ortalama 3 iş günü süren çift yönlü standart kartvizit, tabiri caiz ise fiyat performans ürünüdür. Sektörle yeni tanışanların bakalım görelim deneyelim lafızlarıyla tercih edilen kartvizit türüdür. 350gr kağıda basılmaktadır.

KARE KARTVİZİT

Çift yönlü kare kartvizit, farklılık yaratmak isteyen müşterilerimizin tercihi olmaktadır. Çift yönlü kartvizit ile aynı özelliklere sahip olan kare kartvizit, 5x5cm ebatında kesilmektedir.

OVAL KARTVİZİT       

Oval kartvizitin standart çift yönlü kartvizitten farkı, oval kesim olmasıdır. 82x52mm ebatıyla kesime giren oval kartvizit çok sık tercih edilmemektedir. Onun yerine oval sıvamalı kartvizit en sık tercih edilen kartvizit türüdür.

ŞEFFAF KARTVİZİT

Farklı görünme hususunda, şüphesiz en ilgi çeken kartvizit modeli şeffaf kartvizittir. Üretim süresi ortalama 4 iş günü olan oval kesim Şeffaf kartvizit en sık tercih edilen kartvizit modeli olmasa da çok kişide bu kartvizite rastlamanız mümkündür.

SIVAMALI KARTVİZİT

Şimdi ise gelelim, sahnenin yıldızına. Kalitesini bir kez görenin, başka tür kartvizitlere bakmayacağı Sıvamalı kartvizit, 700gr kağıt kalınlığı ve dayanıklılığıyla, reklamınızı yapmanın en gösterişli yolu olacaktır. Üretim süresi ortalama 3 iş günü olan Sıvamalı kartvizit, en sık tercih edilen kartvizit türüdür.