SİPARİŞ BİLGİLERİ

Siparişleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi Aras Kargo ile adresinize gönderilir. 799 TL üzeri siparişlerinizde kargo ücretsizdir. 799 TL altındaki siparişlerinizde 59 TL kargo ücreti ödeme sırasında sizden tahsil edilir. Kargo ücreti tüm ürünler için aynıdır.

Ürünlerin hazırlanması, baskıya girmesi ve çıkması her üründe farlılık göstermektedir. Acil kartvizitleriniz ve dilediğiniz promosyon ürünlerimiz aynı gün içerisinde kargolanmaktadır. Harici matbaa işlerinizde ise tabaka ve demo yoğunluğu, ürünün cinsine göre süre değişmekle beraber 2-4 iş günü içerisinde kargoya hazır hale gelmektedir. Kargonun sizlere ulaşması ise anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının farklı şehirlere belirlediği zaman dilimi içerisinde gerçekleşmektedir.

Siparişleriniz cins ve tür farketmeksizin, grafiker kontrolü ve onayından geçtikten sonra baskıya girmektedir. Ürünün cinsine ve türüne göre değişiklik gösteren bu süreç devamında demo,baskı, selefon, kabartma (lak), kesim ve ayıklama evrelerinden de geçtikten sonra teslimata hazır hale gelmektedir. Promosyon ürünlerde bu işleyiş lazer veya UV baskı ve teslimat evreleriyle sınırlıdır. Ürün hazır olduğu gün, o günün çıkış yapan kargosuna teslim edilmektedir.

Ürün kataloğumuzda görmüş olduğunuz bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

Ekonomik olarak sunduğumuz birçok ofset baskı ürününde (örneğin Standart Tek Yönlü Kartvizit veya Broşür Baskıları) %0 ile %5 arasında bir fire yaşanabilir. Verilen bu fire şunlar olabilir:

  • Dijital ortamda seçilen RGB rengin CMYK ofset baskı sırasında kabul edilebilir miktarda koyulaşması.
  • Azami olarak verilen adet sayılarının (1000 adet, 3000 adet gibi) aralarında 15-20 adet eksik çıkması.

Verilen bu fireler matbaa sektöründe tamamen kabul edilen firelerdir ve para iadesi için öne sürülemezler. Adresinize tamamen hatalı basılmış, yanlış kargolanmış bir ürün geldiği takdirde bunu bize WhatsApp hattımızdan görsel olarak kanıtladığınız zaman çalışmanız yeniden baskıya alınır ve hatasız şekilde adresinize kargolanır. Bunun için sizden herhangi bir ücret talep edilmez.

Hayır, dijital ortamda genellikle 16,777,216 adet RGB renkten birisini görürsünüz matbaa sektöründe ise baskılar genel olarak RGB renklere göre daha kısıtlı sayıda olan CMYK renklerle yapılır. CMYK renkler 16,000 adet kadardır. Doğal olarak yapılan baskıda rengin koyulaşması veya açılması gibi durumlar yaşanabilir. Bu yüzden %100 aynı renk baskı garantisi vermiyoruz.

Mesai saatlerimiz hafta içi her gün 09.00-18.00 arası, Cumartesi günleri ise 09.00-15.00’dir.

Belirtilen saatler dışında verdiğiniz siparişler sisteme kaydedilir ve bir sonraki iş gününde işleme alınır.

Sipariş takibi sayfasında sipariş numaranız ve eposta adresinizle sipariş durumunu sorgulayabilirsiniz. Kredi Kartı ödemesi ile verdiğiniz siparişler başarılı bir şekilde alındığında sipariş durumu “İşleniyor” olarak görünür. Müşteri temsilcilerimiz siparişi inceleyerek onaylar ve sipariş durumu “Tamamlandı” olarak güncellenir. Havale / EFT ödemesi ile verdiğiniz siparişlerde ödemeniz onaylanana kadar sipariş durumu “Beklemede” olarak görünecektir. Ödemeniz onaylandıktan ve incelendikten sonra sipariş durumu “Tamamlandı” olarak değiştirilir.

Hazır hale gelen siparişler adresinize kargolanır ve SMS yoluyla kargo bilgilendirilmesi yapılır. Bu şekilde kargonuzun yola çıktığını ve size ulaşmak üzere olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Herhangi bir siparişte sorun tespit edilmesi durumunda sizinle irtibata geçilmesi ve kargo bilgilerinin size iletilmesi için gerçek bir telefon numarası girmeniz büyük önem arz etmektedir.

İş günleri saat 15:00’e kadar verdiğiniz Acil / Ekspres siparişler aynı gün baskıdan çıkar ve kargoya verilir. Aynı şekilde Cumartesi öğlen 12:00’ye kadar verilen siparişleriniz aynı gün baskıdan çıkar ve kargoya verilir. Cumartesi 12:00’den sonra ve Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir. Adresinize kargolanan siparişlerinizi SMS ile telefon numaranıza yollanan kargo takip numarası ile takip edebilirsiniz.

ÖDEME BİLGİLERİ

Siparişinizi tamamladıktan sonra, karşınıza çıkan ödeme sayfasında banka/kredi kartı bilgilerinizi girerek kolaylıkla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Havale / EFT seçeneğini işaretleyerek Havale veya EFT yoluyla da ödeme yapabilirsiniz.

Hayır, verdiğiniz siparişler için ücret peşin olarak tahsil edilir ve baskınız ancak ödemeniz onaylandıktan sonra işleme alınır.

Evet sanal posumuz Mastercard | VISA | Troy damgalı bütün kredi ve banka kartlarını kabul etmektedir.

Siparişinizi verdikten sonra Havale/EFT kısmında verilen IBAN numarasına ödemenizi gerçekleştiriniz. Ödeme yaparken açıklama kısmında sipariş bilgilerinizi ve sipariş numaranızı mutlaka giriniz. Ödemeniz onaylandıktan sonra sipariş durumu “Beklemede” yerine “Tamamlandı” olarak değiştirilecektir. Siparişinizin hızlıca onaylanması adına Havale / EFT makbuzunuzu WhatsApp hattından müşteri temsilcilerimize iletmeniz önem arz etmektedir.

Web sitemizde kurulu sanal pos KUVEYT TÜRK’e aittir ve kredi / banka kartı ödemeleriniz 3D Secure yöntemi ile tamamen güvenilir bir şekilde gerçekleşmektedir. Kart bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde kaydedilmez ve size ödeme sırasında SMS olarak gelen onay kodunu istenen alana girmediğiniz sürece hiçbir şekilde kartınızdan ödeme alınmaz.

Siparişiniz baskıya girmeden önce, çağrı hattımızdan, Whatsapp destek hattından veya sitemizde bulunan Canlı Destek hattından iade talebi oluşturabilirsiniz. Para iadeniz tarafımızca aynı gün içerisinde gerçekleştirilir. Paranızın hesabınıza veya kartınıza geçmesi bankanızın belirlediği transfer süresi içerisinde gerçekleştirilir. Baskıya giren siparişlerde para iadesi yoktur.