Kupa Bardak Baskısı Nasıl Yapılır? Kupa Bardak Baskı Fiyatları

Kupa Bardak Baskı Nedir? Kupa Bardak Baskı Nasıl Yapılır? Kupa Bardak Baskı Fiyatları, Baskılı kupa bardaklar özel günlerde veya sevdiklerimize hediye alacağımız zaman en çok tercih edilen hediyeler arasında gelmektedir. Özellikle iş yerlerinde baskılı kupa bardaklar, çalışanlara pratiklik açısından oldukça kolaylık sağlayabilmektedirler. Kupa bardağın üzerine herhangi bir yazı, obje, yazı yaza resim basılmasına Kupa Bardak Baskısı denmektedir. Büyük firmalar tanıtımlarını yapabilmek için Kupa Bardakların üzerinde kendi logo ve amblemlerini bastırarak bunları promosyon ürün olarak sunabilmektedirler. Ayrıca seminer, toplantı veya etkinlik düzenleyen firma çay, kahve ikramını kendi logosu basılı kupaların üzerinde yapabilmektedir. Böylelikle reklamlarını yapmanın yanı sıra etkinlikte bulunan ziyaretçilere kurumsal bir izlenim yaratabilmektedirler.

Kupa Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Toplamda 3 adet kupa baskı çeşidi bulunmaktadır. Bunları sizler için aşağıda sıraladık;

Kişiye özel Kupa baskı

Yapılan baskıda herhangi bir reklam amacı güdülmeden kişinin isteğine göre hazırlanan kupa modelidir. Kupa bardağın üzerine müşterinin talep ettiği şeyler doğrultusunda baskı işlemi yapılır. Genellikle hediye olarak satın alınmaktadır. Küçük çocuklara yapılan kupa bardaklarda ise genellikle Süpermen ve şirinler gibi çizgi film karakterleri içeren tasarımları bulunmaktadır.

Sosyal medya kupa baskı

Başlıktan da anlayacağınız gibi üzerinde sosyal medya kanallarınızın amblemi veya logolarının bulunduğu kupa bardak çeşididir. Youtube, Facebook, Twitter ve Google logosunun bulunduğu kupa bardak baskıların kullanımı oldukça yaygındır.

Sihirli kupa bardak

Sihirli kupa bardağı hem kurumsal firmalar hem de şahıslar sürekli olarak tercih etmektedirler. Sihirli bardak denmesindeki neden ise içerisine sıcak bir sıvı girdiği takdirde bardağın renk değiştirmesidir.    Böylelikle siyahın altına yapılan baskı ortaya çıktığı zaman daha dikkat çekici şekilde görülmektedir. Ayrıca kupanıza koyduğunuz içeceği içerken fotoğrafınızın ortaya çıkması bulunduğunuz ortama bir sıcaklık katmaktadır. Böylelikle etrafınızda bulunan kişilere hediyenin yanı sıra estetik bir anlamda sürpriz yapabilirsiniz.

Kupa Bardak Baskısı Nasıl Yapılır?

Kupa Bardak Baskısı Nasıl Yapılır? Diye arattığınız zaman karşınıza birden fazla teknik çıkabilmektedir. Günümüzde pek çok kişi ek gelir sağlayabilmek için evde ek iş olarak bardak veya T – Shirt baskısı yapmaktadır. Ayrıca bu tarz işler hobi olarak da yapılabilmektedir. Ancak kupa baskısı teknik anlamda özen gerektiren süreçleri kapsamaktadır.

  1. Baskıya geçilmeden önce bardağın üzerinde görünmesini istediğiniz tasarımı belirlemelisiniz.
  2. Hazırladığınız görsel dikey konumdaysa eğer, tek kupa üzerinde yan yana 3 baskı yöntemi kullanılabilir.
  3. Kupa baskılarında genellikle beyaz renge sahip kupalar kullanılmaktadır. Ancak içerisi renkli kupa veya geniş fincanların üzerine de baskı yapılabilmektedir.
  4. Kupanın malzemesi genellikle seramik veya porselen olarak tercih edilmektedir.
  5. Kupa baskı alanı 20×8 cm olarak belirlendikten sonra renk ayarı yapılarak fotoğrafa canlılık kazandırılır.
  6. Tasarımdaki rötuşlarda tamamlandıktan sonra süblimasyon kağıdı ile mürekkepli yazıcıdan tasarımın çıktısı alınır. Alınan çıktı 200 derece sıcaklık ile karşılaşacağından dolayı ısı bandı ile bardağın üzerine güzelce sabitlenip daha sonra pres’e koyulmalıdır.
  7. Daha sonra kupa pres cihazına alınarak 200 derece sıcaklık ile hem kupa hem de kağıt 3 dakika boyunca preslenir.
  8. İşlem sonunda bardak dikkatli bir şekilde çıkartılarak kağıt ve bardak ayrıştırılır. Daha sonra soğumaya alınır ve işlem tamamlanır.

Süblimasyon Baskının Avantajları Nelerdir?

Yüksek kaliteli baskı: Süblimasyon baskı tekniği kullanılarak yüksek kalitede kupa baskıları elde edilir.

Düşük maliyet: Süblimasyon tekniği, baskı sistemleri arasında en uygun sistemdir. 40×50 ebatlarına sahip bir pres makinesi ve baskı için uygun bir yazıcı ile baskı yapmaya başlanabilmektedir.

Dayanıklılık: Süblimasyon baskı tekniği kullanılarak yapılan bir tekstil baskısını uzun yıllar boyunca ilk gün ki kalitede kullanabilirsiniz. Yıkama sonucu yapılan baskıda herhangi bir deformasyon göremezsiniz. Hatta kupa bardak baskılarında bile en az3500 yıkamaya kadar tasarımlar dayanıklılık gösterebilmektedir.

Baskı yapılabilen ürün çeşitliliği: Süblimasyon tekniği ile pek çok ürüne baskı yapabilirsiniz. Örneğin, ayna, çakmak, madalya, şapka, saat, telefon kılıfı gibi bir çok ürüne baskı uygulanabilir.

Kalıp kullanma ihtiyacı duyulmaması: Süblimasyon baskı yönteminde diğer baskı yöntemleri gibi herhangi bir kalıba ihtiyaç duyulmamaktadır. Böylelikle birden fazla baskıyı kolay bir şekilde yapabilirler. Ayrıca fazla baskı size çok bir maliyet çıkarmaz.

Promosyon ürünlerinde maliyet avantajı: Bu baskı yöntemini kullanarak pazarlama çalışmalarınızda firma logonuzu veya isminizi müşterilerinize sürekli olarak gösterebilirsiniz.

Kupa Baskı Fiyatları

Kupa Baskı Fiyatları, şapka, T – Shirt baskılarında olduğu gibi kullanılacak olan malzemeye, baskıda kullanılan görsele veya yazıya, tasarım özelliklerine ve işçiliğe göre değişkenlik gösterebilmektedir. İstediğiniz kupa baskılarında, En kolay matbaa olarak siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Siparişlerinizdeki tasarımları dilerseniz grafiker ekibimize yaptırabilirsiniz. Dilerseniz de siz hazırlayıp bize iletebilirsiniz. Baskı işlemini son teknolojiye uygun makinelerimiz ile kaliteli bir şekilde tamamlayarak 3 gün içerisinde belirtmiş olduğunuz adrese göndermekteyiz. Siz de firma tanıtımınızı doğru promosyon araçları ile arttırmak istiyorsanız eğer vakit kaybetmeden ekibimiz ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Sizlerde Kupa Bardak Sipariş Vermek İsterseniz

https://enkolaymatbaa.com/urun/kupa-bardak/ Sayfamızı ziyaret edebilirsiz.