Dijital Baskı Nedir ve Dijital Baskı İle Neler Yapılabilir?

Dijital Baskı Nedir ve Dijital Baskı İle Neler Yapılabilir? Nerelerde Kullanılır? Neden Dijital Baskıyı Tercih Etmeliyiz? Dijital Baskı günümüz de ne kadar ilerledi? Siz dijital baskıyı mı tercih ediyorsunuz? Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza birçok yenilik girmiştir ve halada devam etmektedir. Bu yenilikler arasında gelen ve birçok firma için hayat kurtarıcı olarak bilinen dijital baskılarda bu yenilikler ile hayatımızda bulunmaktadır.

Dijital baskı ile tanışmadan önce serigrafi ve ofset baskı ile baskı yapılmaktaydı. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza dijital baskı girmiş bulunmakta. Dijital baskı ile birlikte uygun maliyete yüksek kalitedeki baskı ürünlerini kısa süreler içerisinde bastırmaktayız. Kaliteli, hızlı ve uygun maliyetli olduğundan dolayı birçok firma tarafınca dijital baskılar tercih edilmektedir. Dijital baskı, isminden de anlaşıldığı üzere bilgisayar ortamlarında hazırlanan tasarımların herhangi bir baskı ürünün üzerine basılmasına verilen isimdir.

Dijital baskının bilindik baskılara göre artı birçok özelliği bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir.

  • Uygun fiyat
  • Kısa sürede basım
  • Yüksek kalite
  • Tasarım esnekliği

Şeklinde özelliklerini sıralayabiliriz.

Uygun fiyat

Dijital baskı fiyatları, tasarım basımı için kullanılacak olan malzeme ve adete göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kısa Sürede Basım

Dijital baskı makinaları gün geçtikçe yenilenmekte ve gelişmektedir. Bu sayede müşterilerin istemiş oldukları baskı ürünleri kısa süreler içerisinde basılıp teslim edilmektedir. Bilgisayar ile hazırlanan tasarımlar baskıya uygun hale getirilerek birkaç saat de basılıp müşterinin ve firmanın zamandan tasarruf etmesine fayda sağlamaktadır.

Tasarım Esnekliği

Baskı ürünleri için hazırlanan tasarımlar sırasına dijital baskı sayesinde çeşitli durumlarda esneklik gösterebilmektedir. Bilgisayar ile hazırlanan tasarımlarda istenilen değişiklikler kısa süre içerisinde uygulanarak basılabilmektedir. Teknoloji sayesinde baskı makinalarının hızları oldukça artmış durumda buda istenilen tasarımların kısa süreler içerisinde basılıp teslim edilmesine destek olmaktadır.

Yüksek Kalite

Ofset ve serigrafi baskılara oranla dijital baskının vermiş olduğu kalite çok daha yüksektir. Ofset ve serigrafi baskı türleri günümüzde çok az tercih edilmektedir. Ancak hala bitmiş diyemeyiz. Baskı sektörünün gelişmesinde ofset ve serigrafi baskı türleri büyük rol oynamıştır.

Dijital Baskının Kullanım Alanları

Günümüz teknolojisinde dijital baskılar birçok sektörün reklamlarında karşımıza çıkmaktadır. Parekende sektörü, ofis, AVM, eğitim, güvenlik, sağlık vb. gibi birçok sektörde dijital baskılar hizmet vermektedir.

Dijital baskıların amaçları genellikle hedef kitle ile arasındaki iletişim bağını geliştirmektir. Sektör fark etmeksizin bilgilendirme, uyarı, duyuru, kampanya, yeni ürün tanıtımı gibi unsurları kitlesine bildirmek için kullanılmaktadır. Artık hayatımızın pano, billboard, tabela, afiş, poster vb. gibi bir çok yerinde dijital reklamcılığın olduğunu görebilmekteyiz. Bu sayede firma için belirlenen hedef kitleye daha kısa sürede ulaşılmaktadır.

Kullanım alanı ve başarı oranı oldukça yüksek olan ve reklamcılık sektörünün vazgeçilmezi olan dijital baskı konusunda, enkolaymatbaa.com olarak siz değerli müşterilerimize uygun fiyatlı yüksek kalitede dijital baskı hizmetleri sunmaktan ekip olarak mutluluk duymaktayız. Sizlerde tecrübeli ekibimiz hakkında veya dijital baskı fiyatlarımız hakkında detaylı bilgiler almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Toplu baskılarda firmamız tarafınca uygulanan bir indirim hizmeti bulunmaktadır.